DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 23.03.2011 05:57:00

3.rd Special Forces Group Kolín

MP5A5
 

Recenze“ Classic Army MP5A5

Nové a ještě nudnější čtivo pro začínající hráče, nevědící si rady s výběrem zbraně. V dalších několika řádcích se vám vynasnažím popsat svou (ano, opravdu tolik a ještě více zbraní) „empici“.

Jedná se o zbraň novějšího typu, s označením B&T. Zbraň jsem zakoupil použitou, byly na ní potřeba malé úpravy, protože prodávající zatajil utržené lišty na předpažbí, které kolega vtipně a funkčně nahradil uvízlými hřebíky a hle, drží to. Dalším opotřebením byly „vyježděné otvory“ pro vysunovací pažbu, která tím pádem má trochu vůli.

Dost už ale o rizicích koupě po internetu a hurá k tomu pozitivnímu. Ke zpracování není co psát, je to celokov a vydrží dost. Na co je třeba si dát pozor a platí to pro MP5 obecně je přepínač režimu střelby. Ten je zvenčí jištěn imbusovým červíkem o průměru menším než malém, chce to ten nejtenčí imbus. Je dobré často červík kontrolovat, má tendenci se povolovat a je nepříjemné v půli akce zjistit, že není čím zbraň přepínat.

To jsou snad opravdu jediné neduhy zbraně, střelba je opravdu parádní, kadence, dostřel i přesnost jsou parádní, navíc zbraně CA vám v základu vydrží dlouhodobě. Já používal tu svou i přes zimu v hlubokých mrazech a vše OK. Svítilna na zbrani je supr, ve tmě opravdu oslní, na CQB ideální, rozsvítí celou místnost.

Pokud jste na tom stejně jako já a nevystačíte si ze základním vzhledem zbraně, jednoznačnou volbou bude otevřený kolimátor. K němu je zapotřebí montáž(zvolil jsem nízkou). Dále jsem osadil zbraň tlumičem. Zde pozor, je potřeba redukce, která ale v mém případě byla krátká a ve zbrani drží jen tak tak, protože jistící červík ve zbrani jistí redukci s tlumičem těsně na jejím okraji a občas prostě upadne. Je třeba jiná(pokud nejsou všechny stejné) redukce nebo zásah nářadí a DODO (dodělej doma).

Za sebe mohu tuto zbraň vřele doporučit, po střelecké stránce mě příjemně překvapila.

                                                                                                                                          Mess