DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 23.03.2011 05:57:00

3.rd Special Forces Group Kolín

M15A4 Carbine - Classic Army
 
„ Recenze “ Classic Army M15A4 Carbine
 
         V následujících několika řádcích se pokusím popsat své zatím sice krátké, ale intenzivní zkušenosti a dojmy z této zbraně.
            Jedná se o AEG, myslím, že je zbytečné rozepisovat nějaké technické parametry, tuto zbraň zná snad i začínající „ sofťák “. Navíc jsem jí zakoupil s kompletním upgrade, čili je vše jinak.
UPGRADE :   přesná Systema INOX hlaveň 6,04 mm
                        Bore up set CA
                        silikonový Hop-up Guarder
                        pružina M120 Guarder
                        trn, ložisko Guarder
                        baterie Sanyo 9,6 V x 2000 mAh
Výsledná úsťová rychlost : 136 m/s     
 
            Zbraň mě mile překvapila svým zpracováním a hmotností. Nic nevrže, nekýve se, až na pažbu, ale to vůbec nevadí. Trochu mě zaskočil „prstýnek“ u předpažbí, umožňující demontáž dolní ½ předpažbí pro vložení baterie. Nejsem žádná „ souška “, ale chvíli mi trvalo přijít na grif, kterým onen prstýnek přemoci. Je dobré, pokud neplánujete zbraň ověsit RIS lištami a příslušenstvím, přelepit otvory v předpažbí elektrikářskou páskou – chráníte tak baterii proti vodě a prachu.
Zásobník CA se v šachtě trochu viklá, spraví to obtočení kobercovou lepící páskou. Vypouštění zásobníku funguje spolehlivě stejně jako zásobník samotný.
Je dobré u výhozného okénka, které je zevnitř drženo malým magnetem, tento magnet utrhnout a opět přilepit, tentokrát opravdu lepidlem. Při časném otevírání kvůli štelování hopu vám jinak upadne(vlastní zkušenost). Samotné štelování hopu je citlivé a možné i v rukavicích.
Další důležitou částí zbraně je přepínač režimu střelby. Po 4 měsících užívání stále drží, přepínání je provázeno slyšitelným cvaknutím a páčka drží. Co je ovšem nemilé je fakt, že zlobí režim SEMI. Někdy nefunguje, někdy ano. Údajně se jedná o častý jev, zbraň proto netrápím a používám AUTO. Zde není co vytknout. Zbraň s tímto upgradem je v boji nepřeslechnutelná, žádné levné bzučení, jen rachot pístu. Krása.
Při použití kvalitních BB, což přesná hlaveň vyžaduje, je dostřel i přesnost i přes relativně krátkou hlaveň dostačující. Na SEMI trefíte člověka tak na těch 40 m spolehlivě a když ne, existuje AUTO
Pokud plánujete podobný nebo silnější upgrade,nebojte se investovat do zátěžových kol. Mě prasklo středové kolo (původní CA).
Jak nynějším,tak i budoucím majitelům této zbraně přeji dobrý lov.
by  Mess