DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 23.03.2011 05:57:00

3.rd Special Forces Group Kolín

M24 SOCOM
 

Recenze“ Classic Army M24 Socom

Další recenze z mé dílny :D bude o této odstřelovací opakovací (manuální) pušce. Zbraň jsem koupil použitou a postupně upgradoval do výsledné podoby.

Zpracování je dobré, nic nehrká. Rozborku si každý zjistí, to není nic těžkého, rozepíší se ale o střeleckých vlastnostech. V základu je účinný dostřel někde na 40 metrech s přesností +- metr…Ale jak říkám, zbraň byla použitá a výsledky se tak nemusí shodovat s novou zbraní(osobně tomu ale nevěřím). Zásadním rozhodnutím při upgradu je, zda zvolit plynový set válce nebo manuální s pružinou 300%. Já zvolil manuální set. Ten sice vykazuje lepší a hlavně konstantnější výsledky, ale pokud nejste silák, v leže nenatáhnete. Odpor pružiny je opravdu silný. Úsťová rychlost takto upravené zbraně se zvedla na nějakých 158-160 m/s. Střelivo jsem používal Straight 0,36. Dalším řekl bych nutným upgradem je výměna hop gumy a hlavně. Gumu jsem zvolil osvědčenou Systemu, hlaveň jsem vybral od firmy KM Head. Takto upravená zbraň nemá problém při bezvětří trefit na 60m terč velikosti A4. Na Big Combatu 2008 jsem se já, i další mlčky přihlížející, přesvědčil, že se dá celkem úspěšně trefit na cíl (člověk) i na 80m, což už je paráda.

Jediným problémem je opotřebení otvorů pro hlavní dva šrouby v těle a kvůli vzniklým vůlím je při nesprávné sborce obtížné vypustit zásobník ze šachty.

Celkově se jedná při upgradu o výkonnou a přesnou zbraň, v poslední době bohužel těžce zápasící se zbraněmi china producentů o své místo na slunci.

                                                                                                                                                 Mess